fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Wiadomości TVP o wykładzie Donalda Tuska. W materiale Stalin i Hitler

AFP
W Wiadomościach TVP pojawił się materiał na temat dzisiejszego wykładu szefa RE Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. W informacji pojawiły się krótkie ujęcia przedstawiające Józefa Stalina i Adolfa Hitlera.

"Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach" - to tytuł wykładu wygłaszanego dziś przez szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. 

- W polityce nie może chodzić o to, by ktoś kogoś pokonał i unicestwić. Ktoś może wygrać wybory, ktoś może pokonać przeciwnika - 26 maja, w październiku czy listopadzie tego roku - ale będziemy razem żyli dalej w jednym kraju - mówił były premier.

Materiał o wykładzie przygotowały Wiadomości TVP. Autor informacji podkreślił bliskie relacje Tuska z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. 

Przypomniano, że Donald Tusk otrzymał w 2012 roku nagrodę im. Waltera Rathenau. "Nie jest to raczej powodem do chluby. Jej patron był zwolennikiem tezy o polskim państwie jako sezonowym, także głównym architektem sowiecko-niemieckiego układu z Rapallo, który stał się pierwowzorem paktu Ribbentrop-Mołotow" - poinformował widzów autor informacji. Po tych słowach na ekranie pokazano wizerunki Józefa Stalina i Adolfa Hitlera.

W internetowym wydaniu Wiadomości wycięto ujęcie z wizerunkiem dyktatora III Rzeszy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA