fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

"The Washington Post" opisuje słowa Mariusza Błaszczaka

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W internetowym wydaniu "The Washington Post" opisano słowa szefa MON Mariusza Błaszczaka. Minister nazwał sodomitami osoby, które wzięły udział w Poznaniu w Marszu Równości.

- Mówiło się, że samorządy powinny zajmować się chodnikami, wodociągami, kanalizacją, a tu się okazuje, że niektóre samorządy zajmują się ideologią, jak np. w Poznaniu mieliśmy teraz do czynienia ze zdarzeniem, kolejną paradą sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację prawa i obowiązków obywatelskich na innych - mówił Mariusz Błaszczak w Telewizji Trwam.

O słowach szefa MON pisze "The Washington Post". "Minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział w prorządowej katolickiej Telewizji Trwam, że marsz pięciu tysięcy osób w Poznaniu to przykład władz miasta, które raczej koncentrują się na ideologii niż na sprawach komunalnych" - cytuje dziennik.

"Marsz nazwał 'kolejną paradą sodomitów, którzy próbują narzucić innym ludziom własną interpretację praw obywatelskich'".

Zdaniem "WP" słowa te miały zdyskredytować władze Poznania, które są przeciwne konserwatywnemu rządowi przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA