fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Mariusz Błaszczak: Marsz Równości w Poznaniu to parada sodomitów

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Mariusz Błaszczak w Telewizji Trwam mówił o zorganizowanym w Poznaniu Marszu Równości. - Próbują narzucić swoją interpretację prawa - skomentował minister obrony narodowej.

Szef MON Mariusz Błaszczak był gościem w programie "Rozmowy niedokończone" w Telewizji Trwam. Prowadzący program zapytał ministra o przejmowanie przez samorządy organizacji rocznic ważnych wydarzeń. Wymieniono w tym miejscu problemy, które pojawiły się podczas organizacji rocznic katastrofy smoleńskiej i obecne spory wokół rocznicy na Westerplatte.

Minister odpowiedział, że problem leży w postawie niektórych włodarzy. - Oni próbują zawłaszczyć terytorium. Oni próbują narzucić swoją wolę - skomentował.

- Mówiło się, że samorządy powinny zajmować się chodnikami, wodociągami, kanalizacją, a tu się okazuje, że niektóre samorządy zajmują się ideologią, jak np. w Poznaniu mieliśmy teraz do czynienia ze zdarzeniem, kolejną paradą sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację prawa i obowiązków obywatelskich na innych - mówił Błaszczak.

 

- W Poznaniu ważne było to, że sami motorniczy tramwajów nie zgodzili się, na to by ich tramwaje były z flagami tęczowymi, czyli flagami homoseksualistów. To świadczy o tym, że w narodzie polskim jest ta pewność tego, że to wszystko co "po bożemu" skonstruowane, to jest normalne. Gdy ktoś próbuje nam narzucić coś, co normalne nie jest, to wtedy spotyka się z oporem. To bardzo dobrze o tych ludziach świadczy - dodał.

Marsz Równości zorganizowano w Poznaniu po raz piętnasty. Kolejny raz w paradzie wziął udział prezydent Jacek Jaśkowiak. W tym roku był honorowym patronem wydarzenia.

Źródło: rp.pl/Trwam
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA