Rząd PiS

Mateusz Morawiecki: Nowa danina dla osób najbardziej zamożnych

Twitter/Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z protestującymi w Sejmie rodzinami osób niepełnosprawnych. Zapowiedział, że zostanie zaproponowana danina, którą mają zostać objęci najlepiej zarabiający obywatele.

- W najbliższym czasie zaproponujemy specjalną daninę tak, aby najlepiej zarabiający mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, by złożyć się na tych najbardziej potrzebujących - powiedział w Sejmie Mateusz Morawiecki.

- Chcemy kontynuować obietnice, które poczyniliśmy. Chcemy zaoponować, aby ludzie, którzy zostali pokrzywdzeni przez los, zostali dodatkowo wsparci. Zaproponujemy specjalną daninę solidarnościową - dodał premier.

- Chcemy, aby zmiany, które dziś proponujemy, były uregulowane bardziej niż ustawowo. Zaproponujemy też zmiany w Konstytucji - zapowiedział szef rządu.

Protest rodzin osób niepełnosprawnych rozpoczął się w środę. Do tej pory z protestującymi spotykała się minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dziś w Sejmie pojawił się także prezydent Andrzej Duda.

Prezydent obiecał, że pochyli się nad problemami rodziców niepełnosprawnych i zrobi co w jego mocy, aby im pomóc.

Przedstawicielki protestujących przedstawiły swoje postulaty prezydentowi. Domagają się m.in. wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia, w kwocie 500 zł miesięcznie, bez kryterium dochodowego.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL