fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Brudziński do Owsiaka: Niech WOŚP gra do końca świata, a później....

Joachim Brudziński
Fotorzepa / Robert Gardziński
Proszę aby pan Jerzy Owsiak nie wykorzystywał do przyszłorocznego rekordu ....strachu i #totalnejdemagogii - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński.

Dziś przed południem Jurek Owsiak ogłosił oficjalnie efekt finału XXVI zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP zebrał rekordową kwotę 126 373 804,34 zł.

Owsiak mówił również o zapowiadanej przez MSWiA zmianie w ustawie o zbiórkach publicznych, dzięki której ministerstwo będzie miało możliwość zablokowanie każdej zbiórki, jeśli uzna, że jej cel jest sprzeczny z zasadami współżycia społecznego i godzi w interes publiczny.

Przeciwko tym zmianom opowiedziało się w liście do MSWiA ponad 30 organizacji  pozarządowych, wśród nich właśnie WOŚP, fundacja "Mimo wszystko" Anny Dymnej, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Greenpeace czy Amnesty International. Wszystkie obawiają się, że władza nie tylko będzie mogła zablokować tego typy zbiórki, ale również przejmować już zebrane środki.

Owsiak, mówiąc dziś o tym, że organizacje pozarządowe radzą sobie świetnie same i żadna zmiana nie jest potrzebna, zapowiedział również zberaie podpisów pod apelem o niewprowadzanie zapowiedzianych zmian.

Do słów Jurka Owsiaka odniósł się minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński.

"Gratuluje WOŚP kolejnego rekordu i jednocześnie proszę aby pan Jerzy Owsiak nie wykorzystywał do przyszłorocznego rekordu ....strachu i totalnejdemagogii. Mówienie,że propozycja MSWiA_GOV_PL która powstała jako odpowiedź na histerię lewicy po LexWaluś jest wymierzona 1) 2) w NGO czy też WOŚP jest tak samo prawdziwe jak to, że JerzyOwsiak to konserwatywny miłośnik tradycyjnego wychowania młodzieży w duchu wartości patriotycznych i kultu umiłowania Ojczyzny. Niech WOŚP gra do końca świata a później.... niech już św. Piotr decyduje co dalej" - napisał Brudziński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA