fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Zdalna praca już prawie w każdej firmie

AdobeStock
88 proc. firm oferuje teraz możliwość zdalnej pracy, choć nie dla wszystkich pracowników. W ostatnich dniach zdalnie pracował co piąty.

W pierwszych dniach obowiązywania stanu epidemicznego w Polsce 11 proc. zatrudnionych była nieobecna w pracy. Jednak wiele firm opustoszało, bo poza nieobecnymi, 21 proc. pracowników wykonywało swoje obowiązki zdalnie- wynika z ankiety, którą Konfederacja Lewiatan przeprowadziła 16 marca wśród 210 przedsiębiorstw zatrudniających prawie 110 tys. pracowników.

- Większość tych pracowników było nieobecnych z powodu zawieszenia lub ograniczenia produkcji (m.in. w branży automotive, produkcji obuwia), choć ta przyczyna dotyczyła tylko kilku zakładów produkcyjnych – mówi Monika Fedorczuk, ekspertka Konfederacji Lewiatan dodając, że firmy odzieżowe, obuwnicze czy motoryzacyjne nie mają teraz ani popytu na swoje produkty ani też komponentów do produkcji. Dodaje, że pozostałe nieobecności były związane z urlopami, także bezpłatnymi, czy zwolnieniami chorobowymi (choć nie z powodu COVID-19), ale w 13 proc. firm są też pracownicy przebywający na kwarantannie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA