fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Spotkanie z Putinem odmieniło życie Rosjanki

AFP
Rosjanka, która poskarżyła się prezydentowi Rosji na trudną sytuacją finansową, natychmiast otrzymała propozycję pracy.

Petersburska stacja "Sankt-Petersburg" poinformowała, że Zinaida B. otrzymała od władz propozycję pracy. Ma rozwozić dokumenty medyczne pomiędzy szpitalami, dostanie też służbowy samochód i kierowcę. Pracę dostał również 22-letni bezrobotny syn Zinaidy B, który niedawno wrócił z wojska. Będzie kierowcą karetki pogotowia ratunkowego. Tymczasem władze petersburskiej dzielnicy, w której mieszka kobieta, zapowiedzieli, że wyremontują jej mieszkanie. Kim więc jest Zinaida B.?

Kobieta stała się gwiazdą rosyjskich mediów, gdy 19 lutego przedarła się przez tłum ludzi podczas otwarcia pomnika Anatolia Sobczaka (były mer miasta, u boku którego swoją karierę zaczynał Władimir Putin) w Petersburgu i zapytała prezydenta Rosji "jak przeżyć miesięcznie za 10800 rubli (równowartość 650 złotych)". - Myślę, że bardzo trudno - odpowiedział gospodarz Kremla. Wtedy kobieta zapytała o sytuację samotnych matek w Rosji, na co Putin odparł, że państwo obecnie realizuje program wsparcia rodzin.

Rosyjskie niezależne media zastanawiały się jakim cudem kobiecie udało w ogóle się podejść do Putina, najbardziej chronionej osoby w Rosji. Część analityków sugerowała, że mogła to być ustawka. Tymczasem z danych rosyjskiego urzędu statystycznego wynika, że w Rosji ponad 20 mln ludzi żyje w ubóstwie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA