fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosyjskie bombowce dalekiego zasięgu w Syrii

Tu-22
PAP/EPA
Trzy bombowce dalekiego zasięgu Tu-22M3 przyleciały do rosyjskiej bazy lotniczej w Syrii - przekazało ministerstwo obrony Rosji.

Rosyjski resort obrony zaznaczył, że samoloty tego typu po raz pierwszy znalazły się w bazie Humajmim na zachodzie Syrii.

"Załogi bombowców dalekiego zasięgu zdobędą praktyczne umiejętności podczas wykonywania zadań szkoleniowych w nowych obszarach geograficznych w przestrzeni powietrznej nad Morzem Śródziemnym" - czytamy w komunikacie ministerstwa, cytowanym przez agencję Interfax.

Ministerstwo przekazało, że w bazie Humajmim zakończono przebudowę drugiego pasa startowego - wymieniono nawierzchnię, zainstalowano nową sygnalizację oraz sprzęt radiotechniczny.

Interfax podaje, że pas startowy w rosyjskiej bazie został wydłużony, co zwiększa możliwości bazy. Według rosyjskiego resortu obrony, teraz w Humajmim mogą lądować i startować wszystkie typy statków powietrznych będące w wyposażeniu rosyjskich sił zbrojnych, w tym samoloty ciężkie.

Z informacji przekazanych przez ministerstwo wynika, że po zakończeniu zadań szkoleniowych bombowce Tu=22M3 wrócą na stałe lotniska w Rosji.

Źródło: rp.pl / Interfax
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA