fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosyjska armia ćwiczy na południu. Są Chińczycy i Białorusini

stock.adobe.com
W poniedziałek siły zbrojne Rosji rozpoczęły ćwiczenia Kaukaz 2020 - poinformował resort obrony Rosji. W ćwiczeniach bierze udział łącznie 80 tys. osób.

Resort obrony Rosji poinformował, że ćwiczenia odbędą się równocześnie na kilku poligonach na terenie Południowego Okręgu Wojskowego.

Myśliwce Południowego Okręgu Wojskowego pozostają w gotowości bojowej w ramach harmonogramu ćwiczeń Kaukaz 2020 - podkreśliło biuro prasowe resortu obrony Rosji.

"Załogi myśliwców Su-27 i Su-30SM pozostają w gotowości bojowej na lotniskach na Krymie, oraz w obwodach: krasnodarskim, stawropolskim i rostowskim" - poinformowało ministerstwo obrony Rosji.

W ćwiczeniach biorą udział również jednostki z Armenii, Białorusi, Chin, Mjanmy i Pakistanu (łącznie w ćwiczeniach bierze udział ok. 1000 cudzoziemskich żołnierzy).

Ćwiczenia potrwają od 21 do 26 września na terenie Południowego Okręgu Wojskowego, na wodach Morza Czarnego i Kaspijskiego, a pokieruje nimi szef sztabu generalnego rosyjskiej armii, gen. Walery Gierasimow.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA