fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Reprywatyzacja w Warszawie

Reprywatyzacja w Warszawie. Szefowie służb wydali oświadczenie

Mariusz Kamiński
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński, zastępca Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Maciej Wąsik oraz szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda wydali oświadczenie w sprawie zeznań Roberta Nowaczyka. Mecenas twierdził, że szefowie służb byli zaangażowani w proceder przestępczej reprywatyzacji w Warszawie.

Przez kilka godzin mecenas Robert Nowaczyk (zgodził się na podawanie pełnych personaliów) znany m.in. z głośnej reprywatyzacji działki Chmielna 70 był przesłuchiwany przez komisję weryfikacyjną. Uprzedzony o odpowiedzialności za fałszywe zeznania, jak z rękawa sypał rewelacjami. Wspomniał m.in. o roli oskarżonego o korupcję i nadużycia Jakuba R. (byłego wiceszefa warszawskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami oskarżonego o przyjęcie lub wręczenie 50 mln zł) w sprawie dotyczącej roszczeń do działki Srebrna 16.

Mówił także o związkach Jakuba R. z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Jakie to były związki? Według niego Jakub R. w 2006 r. miał zostać zatrudniony w ratuszu, by zająć się sprawą roszczeń dotyczących działki Srebrna 16. Wszystko miało się odbyć za protekcją Macieja Wąsika, byłego wiceszefa CBA, obecnego posła PiS i sekretarza w KPRM. 

W związku z tymi zeznaniami swoje oświadczenie wydali Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik i Ernest Bejda. Ich zdaniem zatrzymany przez CBA Jakub R. "jest inicjatorem pomówień pod naszym adresem. Przebywając w areszcie śledczym, poczynając od jesieni 2017 roku, Jakub R. rozesłał do wielu instytucji publicznych i mediów informacje na temat rzekomego udziału Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika, Ernesta Bejdy i jednego z funkcjonariuszy CBA w przestępstwach związanych z reprywatyzacją w Warszawie".

"Dla większego zainteresowania medialnego Jakub R. przedstawił nieprawdziwe informacje i insynuacje natury obyczajowej, które nigdy nie miały miejsca. Takie działania Jakuba R. stanowią również przyjętą przez niego linię obrony w sprawie, w której zostały mu przedstawione zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy, w którym przebywał niemal 2 lata" - czytamy w oświadczeniu.

Maciej Wąsik potwierdził, że znał w przeszłości Marcina Rudnickiego, brata Jakuba R. "Bliższe kontakty towarzyskie Marcina Rudnickiego z  Maciejem Wąsikiem i Ernestem Bejdą zakończyły się na kilka lat przed zatrzymaniem Jakuba R.  Natomiast Mariusz Kamiński nigdy nie utrzymywał z Jakubem R. i jego rodziną bliższej znajomości".

"Stanowczo oświadczamy, że żadne znieważające nas oszczerstwa nie zmniejszą naszej determinacji  w zwalczaniu przestępców, bez względu na ich znajomości czy przynależność partyjną" - przekazali autorzy oświadczenia.         

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA