fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Razem

Ogromne zarobki zarządu partii Razem

Lider Razem Adrian Zandberg
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Po 200 tys. zł, czyli po ponad 16,5 tys. zł miesięcznie dostali w 2019 r. członkowie zarządu partii Razem, posłowie Razem Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Maciej Konieczny i Paulina Matysiak. Pieniądze te zostały później przekazane na komitet wyborczy Lewicy, co rodzi pytania o zgodność z prawem finansowania jej kampanii do parlamentu - informuje Onet.

Informacje te pochodzą z zeznań podatkowych, które zostały opublikowane na stronie internetowej Sejmu.

Z zeznań członków zarządu razem wynika, że Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Maciej Konieczny i Paulina Matysiak w całym 2019 roku otrzymali z kasy swojej partii odpowiednio 199 191 zł, 200 752 zł, 199 581 zł i 201 801 zł.

Posłowie ci w listopadzie 2019 roku deklarowali z tytułu zasiadania w zarządzie razem następujące zarobki: Adrian Zandberg - 49 252 zł, Marcelina Zawisza  -  49 641 zł, Maciej Konieczny - 49 939 zł i Paulina Matysiak - 21 243 zł.

- Mamy taką zasadę, że jeżeli ktoś podejmuje pracę w partii, to otrzymuje pieniądze w wysokości średniego krajowego wynagrodzenia - mówił w sierpniu 2019 r. Adrian Zandberg w rozmowie z portalem money.pl, przypomina Onet.

Średnia krajowa w tym okresie wynosiła ok 5 tys zł, czyli ok. 60 tys. zł rocznie.

Rzeczniczka Razem Dorota Olko tłumaczy, że członkowie zarządu partii w roku wyborczym jednorazowo otrzymali wyższe wypłaty, ale zdecydowali o wpłaceniu ich do puli kampanii w wyborach parlamentarnych.

Ten gest także budzi wątpliwości, bo członkowie Razem startowali do parlamentu z list SLD, więc kampania nie mogła być finansowania z konta Razem.

Więcej o wypłatach dla zarządu Razem na stronie Onetu.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA