fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Ranking Firm Doradztwa Podatkowego 2017: nagrodziliśmy najlepszych

Reprezentanci największych firm: Deloitte, KPMG i PwC oraz przedstawiciele redakcji i Ministerstwa Finansów
Rzeczpospolita
Największą firmą doradztwa jest Deloitte. Najszybciej rozwija się FL Tax.

Redakcja „Rzeczpospolitej" już po raz 11. przyznała nagrody najlepszym firmom doradztwa podatkowego oraz indywidualne wyróżnienia dla najlepszych ekspertów.

Pierwsze miejsce – zarówno pod względem liczby zatrudnianych, jak i wysokości przychodów – zajmuje po raz kolejny Deloitte. Zespół doradców tej firmy liczy – tak jak przed rokiem – 166 osób. Za to jej przychody wzrosły o ponad 21 mln zł, do 206 mln zł.

Swoje wyniki finansowe poprawiła większość uczestników rankingu. Przychody firm z wielkiej czwórki – Deloitte, EY, PwC i KPMG – przekroczyły łącznie 732 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Firmy i kancelarie z pierwszej dwudziestki osiągnęły łącznie 975,5 mln zł.

Najszybciej rozwija się firma FL Tax, której przychody wzrosły w ciągu roku o 98 proc., do 7,26 mln zł. Obaj założyciele i partnerzy FL Tax otrzymują też indywidualne wyróżnienia, o których decydują głosy konkurencji. Kamil Lewandowski został po raz pierwszy liderem w międzynarodowym prawie podatkowym, a Paweł Fałkowski otrzymuje rekomendację w VAT. Do grona liderów dołączył też Adam Allen (Thedy & Partners), uznany za najlepszego eksperta w PIT, obok Andrzeja Marczaka (KPMG).

Po raz drugi przyznaliśmy też firmom wyróżnienia za prestiżowe sukcesy w trzech kategoriach: transakcji, wygranych przed sądami oraz innowacyjnych rozwiązań. Wyboru dokonała kapituła pod przewodnictwem prof. Hanny Litwińczuk (UW), w której skład weszli wybitni przedstawiciele świata nauki i organizacji przedsiębiorców. Na wniosek pani profesor po raz pierwszy nagradzamy wygrane przed sądami w sześciu kategoriach: PIT, CIT, VAT, akcyzie, podatku od nieruchomości i ogólnym prawie podatkowym (tabelka poniżej).

W rankingu przyznajemy też nagrody firmom, które obsługują największą liczbę spółek giełdowych. Kolejny raz w tej kategorii wygrywa KPMG. Po raz pierwszy przyznajemy wyróżnienie za edukację podatkową. Doceniliśmy działalność firmy PwC, która przygotowała najwięcej interesujących raportów o tematyce podatkowej.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA