fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Lublin: Żyła dwa tygodnie ze zwłokami

materiały policji
Mieszkanka Lublina przez dwa tygodnie mieszkała ze zwłokami męża. Mężczyzna został zamordowany.

Okoliczności jego śmierci bada policja. Na razie nie wiadomo, czy za zbrodnię odpowiada żona, czy też ktoś ze znajomych.

Ciało 60-letniego Mariusza Ch. znaleziono w mieszkaniu przy ul. Puławskiej w Lublinie. Policję zawiadomiła jedna z sąsiadek mówiąc, że mężczyzna od dwóch tygodni nie wyszedł z mieszkania.

Mundurowi zapytali 49-letnią żonę Irinę Ch. o męża, a ta szczerze odpowiedziała, że mężczyzna nie żyje, a jego ciało leży w pokoju.

- Zwłoki mężczyzny były w stanie rozkładu. Prawdopodobnie leżały tam od dwóch tygodni – oceniła Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie w lokalnym „Kurierze Lubelskim".

Prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłego. Biegły stwierdził, że 60-latek zginął od ran kłutych klatki piersiowej i brzucha.

Prawdopodobnie przed śmiercią bronił się przed ciosami, bo ranny był także w ręce. - Do jego śmierci bezpośrednio doprowadziło przebicie opłucnej – dodaje prokurator Kępka.

Śledczy wszczęli postępowanie w sprawie zabójstwa Mariusza Ch. Zatrzymali jego żonę. Kobieta nie została przesłuchana, bo trafiła do szpitala.

- Czekamy na pozwolenie od lekarzy, by ją przesłuchać i postawić jej zarzuty. Póki co jest w bardzo złym stanie psychicznym – tłumaczy prok. Kępka.

Zdaniem prokuratorów to prawdopodobnie żona zabiła męża. Jak ujawni nieoficjalnie lubelski dziennik, Ukrainka była ofiarą przemocy domowej i to mogło ją pchnąć do ewentualnej zbrodni.

Tę wersję potwierdzają sąsiedzi małżeństwa, którzy skarżyli się na ciągłe awantury w domu małżeństwa.

Jednak śledczy nie wykluczają, że w zabójstwo może być zamieszana inna osoba, bo w mieszkaniu często dochodziło do wielu imprez alkoholowych. Na razie, nikt poza żoną, nie jest zatrzymany.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA