fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Areszt dyplomatów z Ukrainy. Przemycali do Polski papierosy

papierosy
AdobeStock
Straż Graniczna przechwyciła szesnaście kilogramów złota, dziesiątki tysięcy dolarów i euro oraz tysiące paczek papierosów od ukraińskich dyplomatów, którzy próbowali przemycić je do Polski - informuje agencja Reutera.

Jak podaje agencja Reutera, do przechwycenia złota, gotówki i papierosów od ukraińskich dyplomatów, doszło w niedzielę. Straż Graniczna zatrzymała wówczas minibus, w którym znajdował się kierowca ukraińskiej ambasady w Warszawie i attache ds. konsularnych.

Śledczy poinformowali, że przeszukanie pojazdu ujawniło działalność grupy przestępczej, w skład której wchodzili obecni i byli pracownicy ambasady Ukrainy w Polsce, a także członek Służby Specjalnej Łączności i Ochrony Informacji.

„Od razu odwołałem zagraniczne, długoterminowe podróże służbowe tych pracowników. Ich praca w ambasadzie dobiegła końca. Śledztwo będzie dokładne i szybkie” - podkreślił we wpisie opublikowanym na Facebooku ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba.

Przemyt papierosów jest jednym z najbardziej powszechnych przestępstw w ukraińskich regionach przygranicznych. Ich cena na Ukrainie jest bowiem znacznie niższa niż w sąsiednich krajach europejskich.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA