fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Aresztowany rosyjski naukowiec próbował popełnić samobójstwo

AFP
Rosyjski historyk i wykładowca uniwersytecki Oleg Sokołow przyznał się do zabicia i poćwiartowania swojej partnerki. Mężczyzna w areszcie próbował popełnić samobójstwo.

Oleg Sokołow to wykładowca Uniwersytetu Państwowego w Petersburgu. Naukowiec miał zabić swoją młodą partnerkę, a jej pokrojone ciało próbował ukryć w rzece.

63-latek w tym miesiącu usłyszał zarzut morderstwa 24-letniej Anastazji Jeszczenko.

Obrońca profesora Aleksander Poczujew poinformował, że jego klient już po zatrzymaniu zapowiadał, że będzie próbował popełnić samobójstwo. - Niestety już tę próbę podjął - powiedział adwokat.

Próba samobójcza została powstrzymana przez policjantów. Stan psychiczny zatrzymanego ma być "ciężki".

W ubiegłym tygodniu Sokołow ubrany w kamizelkę kuloordporną i hełm, został zabrany nad rzekę, gdzie znaleziono części ciała jego partnerki.

Sokołow miał podczas kłótni zastrzelić 24-latkę , a następnie odciął jej głowę, ręce i nogi.

Sokołow jest autorem serii monografii na temat francuskiego wojska, dowodzonego przez Napoleona, oraz o samym Napoleonie Bonaparte. W 2003 roku ówczesny prezydent Francji Jacques Chirac przyznał historykowi Legię Honorową za jego wkład w popularyzację historii Francji i jej armii.

W 1976 r. Sokołow założył pierwszą grupę rekonstrukcyjną w Związku Radzieckim. Był członkiem rady naukowej Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego, którego stanowiska wielokrotnie były nieprzychylne Polsce - np. wg Towarzystwa to Rosjanie pokonali wojska Zakonu Krzyżackiego pod Grunwaldem.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA