fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Petersburg: Historyk z uniwersytetu podejrzany o brutalne morderstwo studentki

adobestock
Rosyjska policja przesłuchuje wykładowcę Uniwersytetu Państwowego w Petersburgu, założyciela grupy rekonstrukcyjnej Olega Sokołowa, podejrzanego o morderstwo - informuje TASS.

- W tej chwili podejrzany jest przesłuchiwany w szpitalu - powiedziało źródło agencji ze służb śledczych. Według niego na posesji, w mieszkaniu naukowca, zostały odnalezione ludzkie szczątki. Z kolei sam Sokołow jest w szpitalu z powodu hipotermii.

Komitet Śledczy z Sankt Petersburga poinformował na swojej stronie internetowej, że w sobotę rano uratowany został z rzeki mężczyzna, urodzony w 1956 roku. W jego plecaku znaleziono dwie odcięte ludzkie ręce oraz pistolet. Śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie możliwego zabójstwa, po tym, jak w mieszkaniu naukowca znaleziono rozczłonkowane ciało kobiety. Nieoficjalnie wiadomo, że to jego studentka.

- Uniwersytet jest zszokowany tą wiadomością. Składamy głębokie kondolencje rodzinie i przyjaciołom zamordowanej kobiety - powiedział TASS rzecznik prasowy Uniwersytetu w Sankt Petersburgu.

Sokołow jest autorem serii monografii na temat francuskiego wojska, dowodzonego przez Napoleona, oraz o samym Napoleonie Bonaparte. W 2003 roku ówczesny prezydent Francji Jacques Chirac przyznał historykowi Legię Honorową za jego wkład w popularyzację historii Francji i jej armii.

W 1976 r. Sokołow założył pierwszą grupę rekonstrukcyjną w Związku Radzieckim. Był członkiem rady naukowej Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego, którego stanowiska wielokrotnie były nieprzychylne Polsce - np. wg Towarzystwa to Rosjanie pokonali wojska Zakonu Krzyżackiego pod Grunwaldem.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA