fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Miliarder oskarżony o pedofilię pozostanie w areszcie

AFP
Amerykański miliarder Jeffrey Epstein nie otrzymał zgody na warunkowe zwolnienie za kaucją. Finansista jest oskarżony o handel nieletnimi dziewczętami i ich seksualne wykorzystywanie.

Finansista nie przyznaje się do winy. Prokuratura zarzuca mu zorganizowanie grupy przestępczej, zajmującej się dostarczaniem młodych dziewcząt ludziom, którzy wykorzystywali je seksualnie.

Epstein ubiegał się o możliwość wyjścia na wolność po wpłaceniu kaucji.

Zdaniem śledczych powinien on zostać w areszcie, ponieważ w związku z posiadanym majątkiem, istnieje ryzyko, że podjąłby próbę ucieczki.

Obrońcy miliardera chcieli, by na proces czekał w areszcie domowym. Zaproponowali, by został przeniesiony z aresztu do swojej nieruchomości na Manhattanie, która jest wyceniana na 77 milionów dolarów. 

Adwokaci zapewniali, że ich klient nie planuje ucieczki, a jako zabezpieczenie może zastawić swoją fortunę w wysokości co najmniej 559 milionów dolarów. 

Prokurator dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku Geoffrey Berman powiedział, że Epstein molestował dziesiątki nieletnich dziewcząt. Według aktu oskarżenia, miało do tego dochodzić w latach 2002-2005. Zdaniem prokuratury, Epstein płacił części dziewczyn za werbowanie kolejnych ofiar. Miliarder miał też świadomie szukać dziewczyn poniżej 18 roku życia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA