fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Malezja: Więzienie i grzywna za obrazę Mahometa w internecie

stock.adobe.com
Kolejny obywatel Malezji został skazany na więzienie za obrazę islamu i proroka Mahometa w mediach społecznościowych - informuje Agencja Anatolia. Większość mieszkańców Malezji wyznaje islam.

52-letni Mohamad Yazid Kong Abdullah przyznał się do 11 stawianych mu zarzutów. Został skazany na siedem miesięcy więzienia i 2445 dolarów grzywny zaledwie po tygodniu od dnia, w którym został aresztowany.

Jak zauważa Agencja Anatolia coraz więcej obywateli Malezji wchodzi w konflikt z przepisami karnymi Ustawy o komunikacji i multimediach, która weszła w życie w 1998 roku.

- Ta sytuacja może zagrażać bezpieczeństwu kraju, jeśli nie zostanie właściwie potraktowana - powiedział Muhammad Asyraf, prokurator, który oskarżał 52-latka.

Malezyjska policja od momentu wejścia w życie przepisów, pozwalających ścigać autorów obrażających islam i Mahometa wpisów w internecie, otrzymała zgłoszenia o 929 takich przypadkach.

Malezyjskie władze obawiają się, że mowa nienawiści może prowadzić do zbrodni nienawiści i napięć rasowych oraz religijnych między muzułmańską większością, a mniejszościami religijnymi.

1 marca malezyjskie organizacje pozarządowe zaprotestowały przeciwko rysunkowi zniesławiającemu Mahometa, który w mediach społecznościowych umieścił 68-letni obywatel Chin, Wai Foo Sing. Mężczyzna został już aresztowany.

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA