fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Freixenet zostaje w Katalonii

Bloomberg
Duży producent wina musującego cava Freixenet postanowił zachować swą centralę w Katalonii, bo uznał nadzwyczajne działania rządu w Madrycie za dostateczną gwarancję zachowania integralności terytorialnej

Firma stwierdziła, że w ostatnich dniach doszło do potwierdzenia ładu konstytucyjnego i demokratycznego statusu w Katalonii, więc postanowiła nie wyprowadzać się z Sant Sadurni d'Anoia pod Barceloną.

„Przywrócona normalizacja gospodarcza w Katalonii i w Hiszpanii jest dla nas w tej chwili i w tych warunkach sugestią, by nie przenosić głównej siedziby firmy katalońskiej a więc także hiszpańskiej, jaką jest Freixenet" — stwierdza komunikat prezesa José Luisa Bonet. Wcześniej był zwolennikiem przeprowadzki dla uniknięcia niepewności prawnej po jednostronnym ogłoszeniu niepodległości.

na skutek dążeń separatystycznych władz Katalonii 1883 firmy przeniosły w ostatnich tygodniach swe siedziby, ale po zastosowaniu przez rząd centralny art. 155. konstytucji ten krwotok ustał — wynika z danych Colegio de Registradores.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA