fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

KFC będzie w Wielkiej Brytanii testować wegetariańskie wersje swoich sztandarowych dań

Bloomberg
Sieć fast food KFC poinformowała, że rozpocznie testowanie dań wegetariańskich w swoich restauracjach w Wielkiej Brytanii.

Zmiana w menu to efekt dostosowywania się KFC do nowych wytycznych brytyjskiego rządu, które zalecają osobom z nadwagą spożywanie maksymalnie 400 kalorii podczas śniadania, a następnie o 600 więcej w porze lunchu i ponownie w porze kolacji. Amerykańska sieć zobowiązała się do ograniczenia kaloryczności swoich dan o 25 procent.

Według telewizji CNN, opracowanie wegetariańskiego menu jest na "bardzo wczesnym stadium". Rzecznik prasowy brytyjskich restauracji KFC potwierdza plany wzbogacenia menu o bezmięsne potrawy, ale nie zdradza, jak miałyby się nazywać i z czego składać.

Nowe, wegetariańskie menu może zostać wprowadzone dopiero w przyszłym roku na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Poza obniżaniem kaloryczności dań KFC chce także zachęcać do wybierania napojów bez kalorii.

KFC nie jest pierwszą siecią fast food, która wprowadza do menu wegetariańskie dania. W zeszłym roku McDonald's wprowadziła do restauracji w Szwecji i Finlandii sojowego hamburgera McVegana, a w Wielkiej Brytanii oferuje burgera Vegetable Deluxe. Pizza Hut już od jakiegoś czasu sprzedaje wegańskie pizze we wszystkich swoich restauracjach w Wielkiej Brytanii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA