fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump zagłosuje korespondencyjnie w prawyborach na Florydzie

AFP
Prezydent Donald Trump i jego żona, Melania Trump, złożyli wnioski o umożliwienie im głosowania korespondencyjnego we wtorkowych prawyborach w czasie których wyłaniani są kandydaci do Kongresu na Florydzie. Wcześniej Trump wielokrotnie wypowiadał się przeciwko głosowaniu korespondencyjnemu twierdząc, że może ono doprowadzić do wielu nieprawidłowości wyborczych - zauważa CNN.

Z danych hrabstwa Palm Beach wynika, że karty wyborcze zostały wysłane do rezydencji Trumpa w Mar-a-Lago, która od zeszłego roku jest oficjalnym miejscem stałego zamieszkania Trumpa.

Trump sprzeciwiał się wcześniej powszechnemu głosowaniu korespondencyjnemu w wyborach prezydenckich, zaplanowanych na listopad tego roku twierdząc, że może być to źródłem licznych nieprawidłowości.

Jednocześnie - jak przypomina CNN - o systemie głosowania na Florydzie pisał, że jest on "bezpieczny". "Niezależnie od tego czy głos wyślecie pocztą czy zagłosujecie na odległość w inny sposób, system wyborczy na Florydzie jest bezpieczny i chroniony" - pisał w tym miesiącu na Twitterze prezydent USA. "System głosowania na Florydzie został oczyszczony (wygraliśmy z Demokratami, którzy próbowali go zmienić) więc na Florydzie zachęcam wszystkich do głosowania korespondencyjnego" - dodał.

Głosowanie korespondencyjne jest przedmiotem gorącej debaty w USA w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 szalejącą w tym kraju. Taki sposób głosowania jest - zdaniem epidemiologów - bezpieczniejszy niż oddawanie głosów w tradycyjny sposób.

Jednak Trump i inni politycy Partii Republikańskiej ostrzegali, że głosowanie korespondencyjne może prowadzić do oszustw wyborczych. Trump mówił w czwartek, że sprzeciwia się przekazaniu dodatkowych środków amerykańskiej poczcie ponieważ nie chce, aby wykorzystano je na głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich, które odbędą się w listopadzie.

Trump pytany wcześniej o głosowanie korespondencyjne na Florydzie mówił, że w stanie tym rządzi "świetny republikański gubernator" a wcześniej również rządził tam "świetny republikański gubernator". - Floryda jest inna niż pozostałe stany - dodał.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA