fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump pogratulował "historycznej reelekcji przyjacielowi Dudzie"

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Gratuluję mojemu przyjacielowi, Andrzejowi Dudzie, historycznej reelekcji!" - napisał na Twitterze prezydent USA, Donald Trump.

W wyborach prezydenckich, których II tura odbyła się 12 lipca, prezydent Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. głosów i zapewnił sobie drugą kadencję jako drugi - po Aleksandrze Kwaśniewskim - prezydent wybrany w wyborach po 1989 roku.

Trump w swoim wpisie na Twitterze, w którym gratuluje Dudzie zwycięstwa pisze też o tym, że liczy na "dalszą ważną współpracę z Dudą w wielu kwestiach, w tym kwestiach obronności, handlu, bezpieczeństwa energetycznego i telekomunikacyjnego".

Na kilka dni przed I turą wyborów prezydenckich Andrzej Duda złożył wizytę w Białym Domu, gdzie Trump życzył mu m.in. sukcesu w wyborach. Była to pierwsza wizyta przywódcy innego państwa w Waszyngtonie po przerwie w przyjmowaniu delegacji zagranicznych spowodowanej pandemią koronawirusa.

Trump po tamtym spotkaniu, na konferencji prasowej mówił, że może przenieść część żołnierzy USA z Niemiec do Polski co będzie stanowić "mocny sygnał dla Rosji".

Trump mówił też, że oba państwa rozmawiają o budowie elektrowni atomowej w Polsce.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA