fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: Wyborcy Partii Demokratycznej zaczynają wierzyć w Sandersa

AFP
O 9 punktów procentowych wzrósł odsetek osób, które uważają, iż Bernie Sanders byłby najlepszym kandydatem Partii Demokratycznej w wyborczym starciu z Donaldem Trumpem. Obecnie za najlepszego kandydata Partii Demokratycznej w wyborach uważa go 26 proc. wyborców Partii Demokratycznej i wyborców niezależnych - wynika z sondażu Reuters/Ipsos wykonanego między 17 a 25 lutego.

W porównaniu do ubiegłego miesiąca najwięcej pod tym względem stracił Joe Biden - w poprzednim sondażu 27 proc. wyborców Demokratów i wyborców niezależnych uważało go za najlepszego rywala dla Trumpa, obecnie zdanie takie wyraża 17 proc. respondentów.

20 proc. ankietowanych uważa, że najlepiej w starciu z Donaldem Trumpem poradziłby sobie Joe Biden.

Sanders odniósł zdecydowane zwycięstwo w prawyborach w Nevadzie, wygrał też prawybory w New Hampshire i minimalnie przegrał prawybory w Iowa - stając się jednym z faworytów prawyborów organizowanych przez Partię Demokratyczną.

W sobotę Sanders powalczy o głosy wyborców w Karolinie Południowej.

Tymczasem rywale Berniego Sandersa w walce o nominację w wyborach prezydenckich ostrzegają, że jego poglądy są radykalne. Z sondażu opublikowanego przez sztab Michaela Bloomberga wynika, że w 42 okręgach, w których Republikanie walczą z Demokratami o mandaty w Izbie Reprezentantów (czyli okręgach "wahających się") wyborcy wolą Trumpa od Sandersa. To z kolei rodzi obawy, że w listopadowych wyborach Bernie Sanders może nie tylko przegrać z Trumpem, ale również pozbawić Demokratów większości w Izbie Reprezentantów (wyborom prezydenckim towarzyszą wybory do Kongresu).

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA