fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Impeachment Trumpa. "W Senacie zrobię, co zechcę"

AFP
Po głosowaniu komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów prezydent Donald Trump powiedział, że jest pewny wyniku głosowania w Senacie.

Wczoraj kontrolowana przez Demokratów komisja sprawiedliwości Izby Reprezentantów przegłosowała dwa artykuły impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa.

Zarzuty przyjęte przez komisję trafią teraz do Izby Reprezentantów, gdzie do ich zatwierdzenia potrzeba zwykłej większości głosów, którą Demokraci dysponują. Głosowanie w tej sprawie ma zostać przeprowadzone przed świętami Bożego Narodzenia.

Komentując wczorajsze głosowanie, prezydent Donald Trump zapowiedział, że zrobi, co zechce. - Nie zrobiliśmy nic złego - przekonywał.

Trump jako "okropne" określił wykorzystywanie impeachmentu, gdy narzędzie to powinno być wykorzystywane w wyjątkowych sytuacjach, a nie jako reakcja na wspaniałą rozmowę. Nawiązywał do rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim.

- Użycie impeachmentu dla takiego nonsensu jest wstydem dla tego kraju - dodał.

Według Demokratów, prezydent USA miał nadużyć władzy, naciskając na prezydenta Ukrainy odnośnie śledztwa w sprawie Joe Bidena i jego syna Huntera w związku z interesami tego ostatniego na Ukrainie, a także śledztwa w sprawie domniemanej ingerencji władz Ukrainy w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. Od wszczęcia tych postępowań Biały Dom miał uzależniać udzielenie pomocy wojskowej Ukrainie. Drugi zarzut dotyczy utrudniania przez prezydenta dochodzenia Kongresu w związku ze sprawą.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA