fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Klub golfowy Trumpa może stracić koncesję na alkohol

AFP
Urzędnicy z New Jersey zamierzają cofnąć licencję na alkohol w jednym z klubów golfowych prezydenta Donalda Trumpa. W 2015 roku podawano tam alkohol mężczyźnie, który już wcześniej był pod wpływem. Mężczyzna spowodował później śmiertelny wypadek samochodowy.

Jeśli koncesja zostanie wycofana, będzie to spory cios dla klubu w Colts Neck. Obiekt będzie pozbawiony alkoholu dla golfistów i par, które urządzają tam swoje wesela.

Potencjalna kara została opisana w dokumencie, który 21 października został przekazany przez prokuratora generalnego New Jersey Gurbira Grewala. Klub golfowy ma teraz 30 dni na zakwestionowanie tej decyzji.

Jeśli koncesja zostanie ostatecznie cofnięta, decyzja może zostać zaskarżona do sądu lub klub może starać się o jej przywrócenie w ciągu dwóch lat.

Klub w Colts Neck, niedaleko brzegu rzeki Jersey, jest jednym z trzech klubów w New Jersey, których właścicielem jest Trump.

W sierpniu 2015 roku w klubie podano alkohol mężczyźnie, który był już pod wpływem. Andrew Halder po opuszczenie klubu wypadł z autostrady po przejechaniu kilku kilometrów. W samochodzie, oprócz kierowcy, był również jego ojciec. Mężczyzna zmarł w szpitalu. 

Źródło: New York Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA