fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump wykorzystuje śledztwo. Rekordowe wsparcie kampanii

AFP
Prezydent Donald Trump wykorzystuje wszczęte przez Demokratów w Izbie Reprezentantów śledztwo ws. impeachmentu, aby zmotywować swoich wyborców do finansowego wsparcia jego kampanii przed przyszłorocznymi wyborami.

W ubiegłym tygodniu Demokraci w Izbie Reprezentantów wszczęli formalne śledztwo ws. impeachmentu Donalda Trumpa, który został oskarżony o ubieganie się o zagraniczną pomóc w celu oczernienia potencjalnego rywala, byłego wiceprezydenta Joe Bidena, który ubiega się o nominację prezydencką przed wyborami w 2020 roku.

Spiker Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, ogłosiła wszczęcie śledztwa po spotkaniu za zamkniętymi drzwiami z udziałem parlamentarzystów Demokratów. Pelosi podkreśliła, że działania Trumpa szkodzą bezpieczeństwu narodowemu i naruszają amerykańską konstytucję.

Sztab Trumpa wykorzystał ogłoszone śledztwo, by zmotywować wyborców obecnego prezydenta. Dzięki przygotowanej reakcji udało się zmotywować ponad 50 tys. darczyńców. Trump otrzymał na kampanię 8,5 mln dolarów w dwa dni. To najlepszy wynik od czasu rozpoczęcia kampanii w czerwcu.

To pokazuje jak Donald Trump umiejętnie podsyca nastroje wśród Republikanów, którzy uważają, że są atakowani przez Demokratów. Prezydent uważa, że jest atakowany przez "fałszywe media informacyjne", a Demokraci organizują "polowanie na czarownice"

Sami rywale Trumpa podkreślają, że prezydent ma wyjątkową umiejętność mobilizowania swoich zwolenników, co może mieć duży wpływ na wynik przyszłorocznych wyborów.

- Zdolność Trumpa do szybkiego reagowania na każde zdarzenie na swoich warunkach daje mu ogromną przewagę nad konkurencją - powiedziała Tara McGowan, która pracowała przy kampanii Hillary Clinton.

W ubiegłym tygodniu sztab Trumpa wydał na Facebooku milion dolarów, aby przekonać wyborców, by wsparli finansowo atakowanego prezydenta. 

Źródło: Politico
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA