fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Donald Tusk odniósł się do ataków Donalda Trumpa

Donald Tusk
AFP
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk na Twitterze odniósł się do słów Donalda Trumpa, który radził kongresmenkom, "aby wróciły do domu". Słowa amerykańskiego prezydenta wywołały oburzenie wśród polityków.

Prezydent USA był krytykowany za serię wpisów na Twitterze, w których radził kongresmenkom Partii Demokratycznej, aby "wróciły do domu i naprawiły swoje zepsute i nękane przez przestępczość kraje".

Prezydent USA nie wskazał, o kogo konkretnie mu chodzi, ale jego wpisy zdają się odnosić do Alexandrii Ocasio-Cortez z Nowego Jorku, Ilhan Omar z Minnesoty i Ayanny Pressley z Massachusetts oraz Rashidy Talib z Michigan.

Wczoraj Izba Reprezentantów przegłosowała rezolucją potępiającą Trumpa za jego "rasistowskie komentarze". Za było 240 kongresmenów - w tym czterech Republikanów. Przeciw było 187. 

Głos w tej sprawie zabrał również Donald Tusk. Na swoim profilu na Twitterze napisał: W Montrealu czuje się jak w domu z wielu powodów. Także dlatego, że nie słyszę, by ktoś krzyczał "odeślijcie go z powrotem!"

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA