fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Prawybory u Demokratów: Zgłosił się prawicowy reżyser

Twitter
Ami Horowitz, znany z prawicowych poglądów reżyser filmów dokumentalnych, ogłosił w środę wieczorem, że będzie ubiegał się o prezydencką nominację w prawyborach organizowanych przez Partię Demokratyczną, aby "powiedzieć prosto w oczy kandydatom tej partii w prawyborach, że są szaleni".

"2020 Ogłoszenie. Ubiegam się o prezydencką nominację Partii Demokratycznej, ponieważ wszyscy dotychczasowi jej kandydaci są szaleni (ang. insane). Jeśli 65 tys. osób przekaże mi po dolarze, pojawię się na scenie w czasie debaty Demokratów w przyszłym miesiącu i powiem im to prosto w twarz" - napisał na Twitterze Horowitz.

W nagraniu wideo, umieszczonym na Twitterze Horowitz przekonuje, że "Partia Demokratyczna stała się partią socjalizmu, otwartych granic i późnych aborcji". - Stali się tak zradykalizowani w ciągu ostatnich kilku lat, że czuję się zmuszony, by spróbować wprowadzić trochę rozsądku do dyskusji - przekonuje reżyser.

- Więc jeśli chcecie zobaczyć, jak wrzucam intelektualny granat na scenę w czasie debaty Demokratów wejdźcie na stronę AmiForAmerica.com i przekażcie mi trochę pieniędzy. Wyślijcie trochę gotówki. Cokolwiek! - apeluje.

Obecnie o nominację prezydencką Partii Demokratycznej zamierza ubiegać się 22 kandydatów. Największe szanse na zdobycie nominacji mają były wiceprezydent USA Joe Biden oraz senator Bernie Sanders. Wśród pretendentów do prezydenckiej nominacji są też senatorowie Elizabeth Warren, Kamala Harris i Cory Booker.

Horowitz, jak pisze "Newsweek", nawet jeśli zbierze pieniądze na swoją kampanię, prawdopodobnie i tak nie weźmie udziału w debacie Demokratów, ponieważ Komitet Krajowy Partii Demokratycznej w sytuacji, gdy o prezydenturę ubiega się ponad 20 kandydatów, wybierze tych, którzy będą mieć prawo do udziału w przedwyborczych debatach.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA