fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Kandydatka na prezydenta USA chce anulować długi za studia

AFP
Anulowanie 50 tys. dolarów zadłużenia z tytułu kredytów studenckich każdemu Amerykaninowi, w przypadku którego dochód gospodarstwa domowego nie przekracza 100 tys. dolarów rocznie, proponuje senator Elizabeth Warren, ubiegająca się o nominację prezydencką w prawyborach organizowanych przez Partię Demokratyczną - informuje Reuters.

Według wyliczeń sztabu Warren z takiego rozwiązania mogłoby skorzystać 42 mln Amerykanów. Warren proponuje również anulowanie części zadłużenia z tytułu kredytów studenckich tym Amerykanom, którzy mieszkają w gospodarstwach domowych o rocznym dochodzie między 100 a 250 tys. dolarów.

Warren - jak przypomina Reuters - wielokrotnie opowiadała się w Kongresie za zmniejszeniem obciążeń finansowych studentów nazywając zadłużenie z powodu kredytów studenckich mianem "kryzysu".

Zdaniem senator anulowanie tego typu zadłużenia wobec milionów Amerykanów pomoże w zmniejszeniu różnic w zamożności Amerykanów. Warren proponuje także aby wszystkie dwu- i czteroletnie college w USA były darmowe.

Warren jest jedną z blisko 20 polityków, którzy zgłosili się do udziału w prawyborach organizowanych przez Partię Demokratyczną.

Darmowa edukacja w college'ach i anulowanie zadłużenia z tytułu kredytów studenckich miałoby być możliwe dzięki "podatkowi od ultramilionerów" - dodatkowemu, 2-procentowemu podatkowi, nakładanemu co roku na rodziny, których majątek przekracza 50 mln dolarów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA