fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Synowie Trumpa zatrudniali nielegalnego imigranta z Meksyku

AFP
Synowie prezydenta USA Donalda Trumpa, Eric Trump i Donald Trump junior, zatrudniali nielegalnego imigranta z Meksyku w swoim prywatnym domku myśliwskim - informuje "Washington Post".

Juan Quintero, który przekroczył nielegalnie granicę między USA a Meksykiem ponad 20 lat temu, zajmował się posiadłością myśliwską należącą m.in. do synów Trumpa (Leather Hill Preserve).

Quintero pracował też jako ogrodnik w należącym w Trump National Golf Club w Hudson Valley w Nowym Jorku.

Meksykanin stracił pracę w klubie golfowym w styczniu, po przepracowaniu tam 18 lat - wynika z informacji "Washington Post". Stracił też pracę w posiadłości myśliwskiej.

Jego zwolnienie nastąpiło krótko po pojawieniu się doniesień, że rodzina Trumpa zatrudniała nielegalnych imigrantów nawet w czasie, gdy Trump jako prezydent forsował zdecydowanie antyimigracyjną politykę skierowaną zwłaszcza przeciwko nielegalnym imigrantom z Meksyku.

W lutym "Washington Post" informował, że Trump Organization prowadzona przez Erica Trumpa i Donalda Trumpa juniora zwolniła co najmniej 18 nielegalnie zatrudnionych pracowników z pięciu klubów golfowych w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Quintero grozi teraz deportacja. - Wszystkie te lata przepracowane dla nich i po prostu mnie zwolnili. Nie powiedzieli "zrobimy coś, żeby ci pomóc". Powiedzieli: "twoje papiery nie są w porządku" - i to wszystko - ubolewał.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA