fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump: Przed młodymi mężczyznami w USA trudne czasy

Donald Trump
AFP
Prezydent Donald Trump odniósł się do zarzutów molestowania kobiet przez kandydata na sędziego Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha.

Mimo śledztwa FBI republikanie zapewne przeforsują nominację Bretta Kavanaugha do Sądu Najwyższego. Ale zapłacą za to wysoką cenę w wyborach.

Presja na Jeffa Flake'a ze strony partyjnych kolegów była w piątek ogromna. Jednak senator z Arizony, który w przyszłym roku przechodzi na emeryturę, ostatecznie zdecydował się uzależnić poparcie w przyszłym tygodniu dla Bretta Kavanaugha od przeprowadzenia śledztwa w sprawie zachowania sędziego w latach licealnych. Decyzję podjął po tym, gdy w piątek w przerwie przesłuchania zdesperowana grupa kobiet złapała go przy windzie i zaczęła namawiać go do odrzucenia nominacji człowieka, który, jak twierdziły, wielokrotnie w młodości molestował kobiety.

Czytaj więcej: Sprawa Kavanaugha: Lustrzane odbicie afery Lewinsky

Oskarżenia pod adresem Kavanaugha skomentował prezydent USA Donald Trump. - To jest naprawdę przerażająca epoka dla młodych mężczyzn w Ameryce: możesz zostać uznany winnym za coś za co nie ponosisz winy - ocenił.

Zdaniem Trumpa można być wzorcem przez 35 lat, a nagle ktoś rzuci pod twoim adresem oskarżenia. - Kiedyś byłeś winny, gdy udowodniono ci winę, teraz jesteś winny, dopóki nie udowodnisz swojej niewinności - powiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA