fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Wysokie kary za fotografowanie ofiar wypadków i upskirting

Adobe Stock
- Niemcy wprowadzają wysokie kary za fotografowanie ofiar wypadków i upskirting. Grozi nawet kara pozbawienia wolności - czytamy na Deutsche Welle.

W Niemczech ochrona dóbr osobowych ma być rozszerzona na osoby zmarłe. Chodzi o ofiary wypadków, którym nagminnie są robione zdjęcia. Powypadkowe fotografowanie będzie w Niemczech karalne. Bundesrat - druga izba parlamentu właśnie przyjęła nowelizację w tej sprawie.

- Według nowych przepisów w Niemczech zakazane będzie nieupoważnione robienie i rozpowszechnianie zdjęć, za co grozić może kara pozbawienia wolności do dwóch lat lub kara grzywny - czytamy na Deutsche Welle.

Obwarowane sankcjami ma być także proceder upskirtingu polegający na robieniu z ukrycia zdjęć i filmów nieświadomym tego kobietom. Sprawcy najczęściej fotografują i nagrywają zbliżenia dekoltów i spod spódnic w zatłoczonych miejscach i środkach komunikacji publicznej.

Nowelizacja ma na celu ochronę przed rozpowszechnianiem tego typu zdjęć w mediach społecznościowych. Uchwalone zmiany wejdą w życie jeszcze w tym roku.

Źródło: DW
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA