fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Poseł PiS zapomniał nazwiska kandydata PiS na RPO, ale go poprze

Bolesław Piecha
Fotorzepa, Robert Gardziński
Poseł PiS Bolesław Piecha nie umiał wymienić nazwiska kandydata PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich, ale zadeklarował, że na niego zagłosuje. - Jestem lojalnym członkiem partii - powiedział w RMF FM.

Były wiceminister zdrowia był w RMF FM pytany o sprawę wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. Proszony o wymienienie nazwiska kandydata Prawa i Sprawiedliwości na to stanowisko, Bolesław Piecha odparł: - Nie znam nazwiska. Pamiętam, ale wyleciało mi z pamięci. Niestety, już wiek robi swoje i czasami zapominam.

Dopytywany, czy nie wie, jak się nazywa kandydat PiS na RPO dodał: - Wiem, ale nie pamiętam.

Kandydatem PiS jest poseł PiS Piotr Wawrzyk. - Tak, teraz sobie przypominam - powiedział Piecha.

Według prezydenta Andrzeja Dudy, dobrym kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich byłby Jan Maria Rokita.

- To bardzo ciekawa kandydatura. Jeżeli uzyskałby poparcie również części opozycji to sądzę, że byłby to dobry kandydat - skomentował Piecha zastrzegając, że "na razie procedura trwa".

Zdaniem byłego europosła, Piotr Wawrzyk uzyska wystarczające poparcie w Sejmie.

Pytany, czy będzie głosował za kandydaturą posła PiS, Bolesław Piecha odparł: - Tak, jestem lojalnym członkiem partii, jest to zgłoszona kandydatura przez moje ugrupowanie i nie sądzi pan, że może być inaczej.

Na uwagę, że zamierza popierać kandydata PiS, choć nie wie, kim on jest, były wiceminister zaprotestował. - Nie, zapomniałem, wyleciało mi.

- Znam, przypominam sobie jego zdjęcie - dodał. Dopytywany o tę wypowiedź stwierdził: - To też jest ważne, żeby zwizualizować. Pracujemy wszystkimi zmysłami.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA