fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Sasin: Czas wrócić do reformy sądownictwa i uporządkowania rynku mediów

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
- Jeszcze być może zatęsknimy za tymi osobami, które w pewien sposób kompromitowały Sejm. Zatęsknimy jeszcze za posłem Nitrasem czy za śpiewającą z mównicy panią poseł Muchą. Rzeczywiście mogą okazać się bardzo wyważonymi politykami w zestawieniu z tym, co czeka nas w tej kadencji - ocenił wicepremier Jacek Sasin.

Sasin oceniając w Polskim Radiu 24 wyniki wyborów parlamentarnych, stwierdził, że "na szczęście PiS ma większość sejmową" i zapowiedział kontynuowanie forsowanej przez rząd reformy wymiaru sprawiedliwości.

- Sprawa nie jest prosta. Nasze działania w ciągu ostatnich czterech lat dały pewien efekt, ale ten efekt jest daleki od tego celu, który sobie postawiliśmy - stwierdził wicepremier.

- Czas wrócić do tego, jak i wielu innych spraw, jak chociażby uporządkowanie rynku mediów - zapowiedział Sasin. - To są wyzwania, które przed nami. Nie chcę przesądzać - dodał, informując, że "pewne rozwiązania prawne są przygotowane w Ministerstwie Kultury" i "one w niczym nie odbiegają od tych rozwiązań, które funkcjonują w krach Europy Zachodniej".

Jacek Sasin stwierdził też, że "jeszcze być może zatęsknimy za tymi osobami, które w pewien sposób kompromitowały Sejm".

- Zatęsknimy jeszcze za posłem Nitrasem czy za śpiewającą z mównicy panią poseł Muchą. Rzeczywiście mogą okazać się bardzo wyważonymi politykami w zestawieniu z tym, co czeka nas w tej kadencji - ocenił.

Joanna Mucha w grudniu 2016 roku, w czasie kryzysu w Sejmie, w niezwykły sposób komentowała słowa Jarosława Kaczyńskiego, który ówczesne działania opozycji porównał do puczu. W internecie pojawiło się wówczas nagranie, na którym śpiewa "Nie pucz, kiedy odjadę" w rytm znanej piosenki "Nie płacz, kiedy odjadę". Na innym materiale śpiewa "Znowu w puczu mi nie wyszło".

Źródło: rp.pl/ PR24, 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA