fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Brudziński: Korwin-Mikke marszałkiem-seniorem? Byłoby niewątpliwie wesoło

European Union 2019 - Source : EP/ Christian CREUTZ
- Dla mnie jako szefa sztabu każdy wynik, który pozwoli Prawu i Sprawiedliwości kontynuować rządy i w oparciu o własne szable, z własnego klubu parlamentarnego, będzie dla mnie absolutnie satysfakcjonujący - stwierdził Joachim Brudziński.

Jak stwierdził w RMF FM Brudziński, oczywistością jest dla niego, że kandydatem PiS na premiera będzie dotychczasowy szef rządu Mateusz Morawiecki. Z kolei Elżbieta Witek zdaniem szefa sztabu wyborczego PiS powinna pozostać marszałkiem Sejmu.

- Witek znakomicie - w krótkim okresie, ale jednak z tej roli się wywiązywała i mało tego... Też wracając do tego, jak może wyglądać ten Sejm, to ktoś o takich cechach charakteru i takiej umiejętności, że tak powiem wylewania oliwy na wzburzone fale, jaką posiada pani marszałek Elżbieta Witek, byłaby znakomitą osobą - mówił Brudziński.

Brudziński był pytany także o to, kto będzie marszałkiem seniorem, otwierającym pierwsze posiedzenie nowej kadencji. - Byłoby niewątpliwie wesoło - stwierdził, pytany, czy będzie nim Janusz Korwin-Mikke.

- Ja jestem wszystko sobie w stanie wyobrazić. W polskiej polityce funkcjonuje już na tyle długo, że teoretycznie wszystko jest możliwe. I musi pan przyznać, panie redaktorze, ze w tym Sejmie będzie wesoło - ocenił w rozmowie z Robertem Mazurkiem europoseł PiS.

Źródło: rp.pl/ RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA