fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Sondaż: Szydło czy Duda? Kto lepszym kandydatem na prezydenta

Wikimedia Commons, Creative Commons Uznanie autorstwa–na tych samych warunkach 3.0, fot. Marcin Białek
Andrzej Duda? Beata Szydło? A może jeszcze ktoś inny? Kto byłby najlepszym kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Beata Szydło zdobyła najwięcej głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego - podane przez PKW wyniki wskazują, że zagłosowało na nią 524 951 osób. Nikt na całym kontynencie nie osiągnął takiego pułapu.

Wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości przyznaje, że rekordowe poparcie dla Beaty Szydło w wyborach do Parlamentu Europejskiego może przełożyć się w przyszłości na wysunięcie jej kandydatury w wyborach prezydenckich.

Czterokrotnie więcej respondentów (31 proc.) uważa, że to Andrzej Duda a nie Beata Szydło (7 proc.) byłby najlepszym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Blisko co trzeci (31 proc.) ankietowany wolałby jeszcze kogoś innego w roli takiego kandydata. Taki sam odsetek badanych nie umiał zająć w tej sprawie jednoznacznego stanowiska.

- Andrzej Duda cieszyłby się większym poparciem wśród mężczyzn, osób w wieku 25-34 lat lub posiadających wykształcenie zasadnicze zawodowe. Hipotetyczne poparcie jest również skorelowane z klasą wielkości miejscowości zamieszkania - obecnego prezydenta poparliby chętniej mieszkańcy wsi i mniejszych miejscowości - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA