fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Szynkowski vel Sęk: Aktywność Tuska jak reklama piwa bezalkoholowego

Szymon Szynkowski vel Sęk
Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0
To jest trochę tak, jak kiedyś z reklamami piwa bezalkoholowego, gdzie mrugano okiem. Donald Tusk też uczestniczy w różnych wydarzeniach i mruga okiem, ale jest dla wszystkich jasne, o co chodzi - mówił w Radiu ZET wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

W audycji "Gość Radia ZET" Szynkowski vel Sęk pytany był m.in. o rolę Donalda Tuska w polskiej polityce.

Jak ocenił minister, działalność szefa Rady Europejskiej stanowi pewną "nowość". "Specyficzne" ma bowiem być to, że osoba zajmująca tak wysokie stanowisko w Unii Europejskiej otwarcie włącza się w działania związane z kampanią w jednym z krajów członkowskich.

Szynkowski vel Sęk ocenił, że mimo iż Donald Tusk nie popiera wprost konkretnej partii, to jego aktywność jest jak "reklama piwa bezalkoholowego".

- To jest trochę tak, jak kiedyś z reklamami piwa bezalkoholowego, gdzie mrugano okiem. Donald Tusk też uczestniczy w różnych wydarzeniach i mruga okiem, ale jest dla wszystkich jasne, o co chodzi - mówił wiceminister.

Uznał również, że jak dotąd Donald Tusk swoim zaangażowaniem pomaga Prawu i Sprawiedliwości. Tu jako przykład Szynkowski wymienił wystąpienie Tuska na uniwersytecie Warszawskim, a szczególnie jego "supportu" - Leszka Jażdżewskiego. 

Wiceminister ocenił co prawda, że dla PiS  "im więcej Tuska, tym lepiej", ale on, jako urzędnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych bardziej jest zainteresowany prawidłowym działaniem instytucji Unii Europejskiej i jej "funkcjonariuszy".

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA