fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Kaczyński: Kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę

Twitter/Prawo i Sprawiedliwość
- Niech nikt nie sądzi, że jacyś dobrzy wujkowie coś za nas załatwią. Tylko naiwni ludzie, jak dzieci wierzą w dobrych wujków. Nie ma w stosunkach międzynarodowych dobrych wujków. Trzeba po prostu o swoje zabiegać - powiedział podczas pikniku patriotycznego w Pułtusku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu - mówił wczoraj przed wystąpieniem Donalda Tuska szef "Liberté" Leszek Jażdżewski.

W tej sprawie do rektora UW zwrócił się wicepremier Jarosław Gowin. - Brak reakcji ze strony władz uczelni na obrażanie którejś z grup współtworzących polską wspólnotę aksjologiczną będzie stanowić ciemną kartę w historii UW - napisał.

Do wystąpienia odniósł się też lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Nie ma naszej zgody na obrażanie wspólnoty [Kościoła]. Będziemy tego bronić niezależnie od tego jakich wykładów słuchamy i na jakiej sali. Każdy ma prawo głosić swoje poglądy, ale nie przeciwko drugiemu człowiekowi - powiedział na konwencji KE w Białymstoku.

- Kościół jest jedynym depozytariuszem systemu wartości, który w Polsce jest powszechnie znany. Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę - mówił w Pułtusku prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

- Trzeba polskiej tradycji, polskiej duchowości, moralności bronić, a ona jest atakowana. I jest atakowany Kościół, w sposób niezwykle wręcz brutalny. A kto spojrzy na polską historię, ten wie, że nie ma dziejów narodu polskiego, zarówno w tych czasach gdy Polska była silna i wielka, jak i w tych trudnych czasach gdy w ogóle jej nie było, bez Kościoła - powiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA