fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

PiS zapowiada "ważne wystąpienie Kaczyńskiego"

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Piotr Guzik
Podczas wyjazdowego posiedzenia klubu Prawa i Sprawiedliwości prezes Kaczyński ma wygłosić "ważne oświadczenie". Dlaczego ważne? - Ważne, bo będzie mówił o ważnych rzeczach - odpowiada marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wyjazdowe posiedzenie PiS odbędzie się dziś w Jachrance.

O godzinie 17 prezes Jarosław Kaczyński ma wygłosić "ważne oświadczenie".

Takie jest przynajmniej oczekiwanie polityków PiS, którzy wczesnym popołudniem wyjadą na dwudniowe posiedzenie klubu. Spodziewane jest przesłanie o jedności Zjednoczonej Prawicy oraz wygaszeniu wewnętrznych sporów. Prezes PiS nakreśli zapewne kierunki działania partii na 2019 rok. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski  zapowiedział nawet, że wystąpienie będzie bardzo ważne. Będzie "ważne, bo o ważnych sprawach", powiedział marszałek i dodał, że już wie, o jakich, ale zdradzić nie może. 

Będzie udostępniane mediom, inaczej niż wcześniejsze przemówienia prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego na poprzednich tego typu wydarzeniach.

To przemówienie będzie pierwszym tak wyraźnym sygnałem od prezesa PiS od II tury wyborów samorządowych. Dlatego oczekiwania są tak wysokie. W trakcie wyjazdowego posiedzenia PiS będzie też rozmawiać o wynikach wyborów samorządowych. Spodziewane są podsumowania działania sztabu i struktur. To wszystko już w części nieoficjalnej. PiS opracowuje obecnie plany na dwie kampanie w 2019 roku: do PE i Sejmową. Część tej oferty zostanie zaprezentowana na konwencji. Jak wynika z wypowiedzi polityków PiS, być może jeszcze przed Bożym Narodzeniem. 

Posiedzenie, które potrwa do soboty, ma być "częściowo dostępne dla mediów" - zapewnił szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Źródło: rp.pl/ Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA