fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Suski: Prezydent Duda poszedł ścieżką Wałęsy

Marek Suski
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Prezydent poszedł ścieżką Lecha Wałęsy, jest „za” a nawet „przeciw” - tymi słowami minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów, skomentował prezydenckie weto ws. ustawy degradacyjnej.

Jak twierdzi Marek Suski, prezydent Duda, który deklaruje, że jest zwolennikiem rozliczenia komunizmu, jednocześnie to rozliczenie blokuje. Stosuje przy tym broń, która w rękach prezydenta jest "bronią atomową" - weto.

 

Jest to, według Suskiego, "pójście ścieżką Lecha Wałęsy".

- Prezydent jest „za” a nawet „przeciw”. Broń w postaci weta to jest broń atomowa. Jeżeli prezydent ją wykorzystuje to nie jest to dobre - mówił Marek Suski.

Zdaniem szefa gabinetu politycznego premiera lepszym rozwiązaniem niż weto byłoby skierowanie ustawy degradacyjnej do Trybunału Konstytucyjnego, który swoją decyzją mógłby wpłynąć na modyfikację przepisów.

Weto natomiast, jak mówił Suski, jest zaskakujące, bo blokuje "choćby moralne oddzielenie dobra od zła".

- Argument, że jedni byli bardziej, a inni mniej aktywni w walce przeciwko obywatelom, którzy chcieli wolnej Polski, jest argumentem kalekim - stwierdził Suski. Dodał też, ze decyzją prezydenta jest rozczarowany i zawiedziony i jej zupełnie nie rozumie.

Prezydent Andrzej Duda w piątek zawetował ustawę  degradacyjną, na mocy której można byłoby odebrać stopnie oficerskie m.in. członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Duda uzasadnił, że jest ona sprzeczna ze standardami demokratycznego państwa.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA