fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz: Emmanuel Macron jak Adolf i Benito

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Biorąc pod uwagę nazistowski styl wypowiedzi,to chyba w Europie znów wyrasta nowe pokolenie zamordystów" - tak posłanka PiS Krystyna Pawłowicz skomentowała ostatnie wypowiedzi kandydata na prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który zapowiedział, że będzie dążył do nałożenia sankcji na Polskę, a Jarosława Kaczyńskiego określił mianem sojusznika Marine Le Pen i zestawił go m.in. z Władimirem Putinem.

Pawłowicz określa Macrona mianem "kandydata na kolejnego prezydenta Islamskiej Republiki Francuskiej". Następnie ocenia, że polityk "gestykuluje i wrzeszczy w czasie swych przemówień - wypisz wymaluj - jak niezapomniani Adolf i Benito" (Pawłowicz nie wymienia nazwisk, z kontekstu wynika, że chodzi jej prawdopodobnie o Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego - red.).

Następnie Pawłowicz nazywa Macrona "mydlanym kandydatem" i "nieukiem".

"Biorąc pod uwagę nazistowski styl wypowiedzi,to chyba w Europie znów wyrasta nowe pokolenie zamordystów. 'Edukowanych' m.in. przez polską targowicę nieustannie skarżącą się tam, że lewacy przegrali w Polsce wybory" - podsumowuje Pawłowicz.

Macron jest faworytem II tury wyborów prezydenckich we Francji. Ostatnie sondaże dają mu 59 proc. poparcia - podczas gdy na jego rywalkę, Marine Le Pen, chce głosować 41 proc. wyborców.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA