fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński: Marsz KOD to coś między chorobą a jakąś burleską

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że apele opozycji o udział w manifestacji mają stworzyć wrażenie, że w Polsce dzieją się jakieś straszne rzeczy.

Z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Komitet Obrony Demokracji organizuje marsz "Stop dewastacji Polski". Demonstracja rozpocznie się o godz. 16.30 na rondzie de Gaulle'a w Warszawie, przy dawnej siedzibie KC PZPR, a potem przejdzie Alejami Jerozolimskimi pod siedzibę PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Organizatorzy spodziewają się 30 tysięcy osób.

Mateusz Kijowski powiedział, że hasło marszu powstało ze względu na to, że według KOD "Polska jest w tej chwili dewastowana przez partię rządzącą".

Jarosław Kaczyński, pytany o marsz KOD w radiowej Trójce, odpowiedział, że "to są opary absurdu, coś między chorobą a jakąś burleską". - Chodzi o stworzenie wrażenia, że w Polsce dzieją się jakieś straszne rzeczy, chociaż nic takiego się nie dzieje - powiedział prezes PiS.

Kaczyński ocenił, że zarzuty opozycji wobec rządu wynikają głównie z nieumiejętności pogodzenia się z tym, że w ostatnich wyborach zwyciężyło PiS.

- Oni poszli jeszcze dużo dalej, stwierdzili bowiem, że wojsko, policja, wymiar sprawiedliwości, czyli tradycyjny aparat państwowy, powinny się wobec władzy zbuntować - powiedział prezes PiS apele opozycji o wzięcie udziału w manifestacjach. - To jest w istocie wezwanie o charakterze antypaństwowym i w gruncie rzeczy mamy tutaj do czynienia z przestępstwem – dodał Kaczyński.

Więcej w Trójce.

Źródło: Trójka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA