fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Ile będzie dni roboczych a ile dni wolnych w 2016 roku

123RF
252 dni roboczych i 114 dni wolnych będzie w 2016 roku. Najwięcej przepracujemy w marcu, czerwcu, sierpniu oraz wrześniu.

Najmniej dni pracujących – 19 – ze względu na Nowy Rok i Święto Trzech Króli będzie w styczniu. Z kolei najwięcej w marcu, sierpniu oraz wrześniu. Jeśli w tych miesiącach nie weźmiemy urlopu, to w pracy spędzimy 22 dni (176 godzin). Niewiele mniej, bo po 21 dni (168 godzin) spędzimy w pracy w lutym, kwietniu, lipcu, październiku i grudniu.

Warto pamiętać, że w ogólnej liczbie 252 dni roboczych w 2016 roku, należy uwzględnić płatne urlopy przysługujące pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę. W przypadku osób pracujących krócej niż 10 lat jest to 20 dni, natomiast w przypadku osób z dłuższym stażem jest to 26 dni. Liczba dni roboczych, jeśli pracownik wykorzysta cały przysługujący mu urlop wyniesie, więc odpowiednio 232 – osoby pracujące krócej niż 10 lat i 226 – osoby pracującej powyżej 10 lat.

Po okresie noworocznym, pierwsza okazja do nieco dłuższego wypoczynku nadarzy się w marcu. Święta Wielkiej Nocy przypadają 27-28 marca.

Długi weekend majowy nie będzie aż tak długi, gdyż Święto pracy – dzień ustawowo wolny wypada w tym roku w niedzielę, natomiast Święto Konstytucji we wtorek 3 maja.

Weekend będzie można sobie za to wydłużyć o jeden dzień w sierpniu, bowiem święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – dzień ustawowo wolny – wypadnie w poniedziałek.

Niewiele wolnego, będziemy mieli na Wszystkich Świętych (1 listopada), które wypada we wtorek. Z kolei, dłuższy weekend będziemy mogli zrobić sobie w kolejnym tygodniu, gdyż Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada) przypada na piątek.

„Krótsze" od pracy, niż w 2015 roku będą Święta Bożego Narodzenia. Wigilia przypada bowiem na sobotę, pierwszy dzień Świąt na niedzielę, a drugi dzień na poniedziałek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA