fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Wsparcie dla dzieci z rodzin poszkodowanych przez powódź lub huragan

123RF
Dzieci, których rodziny zostały poszkodowane przez powódź lub huragan, dostaną zasiłki lub pojadą na obóz.

Około 2 tys. uczniów skorzysta ze wsparcia w ramach rządowego programu pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych na lata 2019–2021. W czwartek rząd przyjął projekt uchwały wraz z uzasadnieniem.

W ramach tego programu wsparcie otrzymają dzieci pochodzące z rodzin, które poniosły straty w wyniku zdarzeń atmosferycznych, takich jak powódź czy huragan. Wsparcie będzie polegało na wypłacie jednorazowych świadczeń pieniężnych na cele edukacyjne dla dzieci i uczniów – w wysokości 500 lub 1000 zł.

Zostaną także zorganizowane wyjazdy terapeutyczno-edukacyjnych dla uczniów albo organizacji zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych. Podstawą do udzielenia wsparcia będzie przyznanie rodzinie dziecka lub ucznia zasiłku celowego z pomocy społecznej w wysokości do 6 tys. zł, a w przypadku wyjazdów w wysokości powyżej 3 tys. zł.

Program będzie obowiązywał w latach 2019–2021. Koszt programu to 15 mln zł (po 5 mln na każdy rok).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA