fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o jednorazowym świadczeniu dla emerytów i rencistów

Fotorzepa, Jerzy Dudek
We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 roku.

Projekt przewiduje wypłatę 888,25 zł jednorazowego dodatku dla 9,8 mln emerytów i rencistów. Wypłata ma nastąpić z automatu już w maju przy okazji przelewu emerytury, renty. Zapomogi nie dostaną jednak emerytowani sędziowie i prokuratorzy.

Koszt tej operacji wyniesie 10,8 mld zł. Większość ma zostać sfinansowana z bieżących wpływów ZUS (8,5 mld zł) i KRUS (1,2 mld zł).

- To jest kwota niebagatelna, która z pewnością pozwoli zaspokoić wiele potrzeb, które są odłożone na lepsze czasy, a dzięki temu świadczeniu będą mogły być zrealizowane - stwierdził prezydent Andrzej Duda.

- To jest świadczenie skierowane dla tych, którzy w zasadzie do tej pory nie otrzymywali elementu dodatkowego polityki społecznej, która jest prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość - dodał.

Prezydent podkreślił, że z pieniędzy tych nie będą dokonywane żadne potrącenia, nie będą on też wliczane do dochodu od którego ustalane są inne świadczenia. - To są ekstra pieniądze, które mają charakter bieżącego wsparcia i oddania szacunku emerytom i rencistom - powiedział Andrzej Duda.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA