fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Trzynastka dla emerytów - propozycja Platformy Obywatelskiej

Fotolia.com
Program "Trzynasta emerytura" to przedwyborcza odpowiedź PO na zapowiedź PiS wprowadzenia wyprawki dla wszystkich uczniów. W ubiegłym roku pomysł 13-stki dla najbiedniejszych emerytów zgłosił m.in. Kornel Morawiecki.

Zgodnie z najnowszą propozycją Platformy Obywatelskiej raz do roku seniorzy mieliby otrzymać dodatkową emeryturę. Skąd wziąć na to pieniądze? Ze środków uzyskanych dzięki  szybszemu wzrostowi gospodarczemu - wskazuje PO.

Największa partia opozycyjna uważa, że rząd PiS zapomniał o emerytach mimo, że jest to grupa społeczna, której w Polsce żyje się naprawdę źle.

Pomysł PO nie jest szczególnie oryginalny. Rok temu niemal identyczną propozycję zgłosił marszałek senior Kornel Morawiecki. Argumentował, podobnie jak dziś PO, że takie rozwiązanie funkcjonuje już m.in. na Cyprze.

– Przecież emeryci mają w Polsce bardzo ciężko. Trzeba ich wspomóc i zaproponować takie rozwiązanie. Najbiedniejsi emeryci, czyli ci, którzy otrzymują 1000 zł, powinni dostawać "trzynastkę" pod koniec roku. Seniorzy borykają się z wieloma problemami, więc dodatkowy zastrzyk gotówki im się na pewno przyda - mówił rok temu Super Expressowi przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni.

W ub.r. także PSL chciało wesprzeć emerytów i złożyło w Sejmie projekt ustawy, która zakładała wypłatę w grudniu każdego roku emerytom i rencistom dodatku w wysokości od 200 do 500 zł. Projekt przepadł jednak w pierwszym czytaniu w Sejmie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA