fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie

Polityk Porozumienia: Nie chcę Polski z jednym kanałem w TV

Jan Strzeżek
tv.rp.pl
"Nie chciałbym się budzić w Polsce, w której zostanie tylko jeden program telewizyjny" - napisał na Twitterze wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

Wpis pojawił się po tym, jak w środę wieczorem w Sejmie pojawiła się niespodziewanie nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji.

Nowelizacja dotyczy przepisu dotyczącego nadawania koncesji nadawcom radiowo-telewizyjnym należącym do kapitału zagranicznego.

Zmiany obejmują art. 35. Obecnie przepisy mówią, że koncesja może być udzielona podmiotowi zagranicznemu, którego siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Nowelizacja stanowi, że "Koncesja może być również udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna (...) od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Przepisy w takim kształcie mogą być podstawą do odmówienia odnowienia koncesji TVN, której większościowym udziałowcem są Amerykanie.

"Pluralizm mediów nie może być prawnie ograniczany" - podkreślił Strzeżek.

Porozumienie jest członkiem koalicji Zjednoczonej Prawicy. Lider partii, Jarosław Gowin, jest wicepremierem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA