fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie

Jarosław Gowin: Wyborcy Zjednoczonej Prawicy bardziej umiarkowani od wielu liderów

Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Dzisiaj nie chodzi o wotum zaufania czy nieufności wobec premiera. Chodzi o to, żeby wykorzystać ogromne szanse, jakie otworzyły się po szczycie w Brukseli. Po drugie jest to decyzja o charakterze cywilizacyjnym - musieliśmy zdecydować czy idziemy w stronę Zachodu czy budujemy jakąś alternatywę między Zachodem i Wschodem - mówił w TVN24 wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin.

- Wybór jakiego dokonało PiS i Porozumienie potwierdziło polską rację stanu - stwierdził Gowin.

- W rządzie Zjednoczonej Prawicy jest wewnętrzny pluralizm - tak z kolei Gowin odpowiedział na pytanie o sprzeciw Solidarnej Polski wobec ustaleń jakie zapadły na unijnym szczycie.

- Rozstrzygamy w tej chwili o modelu integracji europejskiej - czy ma to być jedno europejskie superpaństwo, czy ma pozostać płaszczyzną współpracy państw narodowych - mówił Gowin dodając, że według niego w związku z położeniem Polski nie ma alternatywy między zbliżaniem się do Zachodu a znajdowaniem się pod dominacją Rosji.

- Przytłaczająca większość wyborców PiS i Zjednoczonej Prawicy popiera kompromis, który zawarł premier Morawiecki. To pokazuje, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy są znacznie bardziej umiarkowani niż wielu liderów - zauważył Gowin.

- Różnice nie są dowodem na słabość, one są źródłem siły, pod warunkiem, że odkłada się na bok poglądy skrajne - stwierdził lider Porozumienia.

Gowin był też pytany czy widzi konieczność dymisji, któregoś z polityków Solidarnej Polski wchodzących w skład rządu (we wtorek pojawiły się pogłoski o rychłej dymisji Janusza Kowalskiego).

- Nie widzę żadnego powodu do dymisji żadnego z polityków, którzy w ważnych dla Polski sprawach zajmowali stanowisko zgodne ze swoimi poglądami - stwierdził.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA