fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wejchertowie: geny biznesu

Aldona Wejchert na tle zdjęcia Jana Wejcherta
PAP/Stach
Firmy mieli dziadek i stryjowie Jana Wejcherta, współzałożyciela ITI i Grupy TVN. Jego dzieci dziś inwestują rodzinną fortunę w nowe przedsiębiorstwa. Szukają własnej drogi do sukcesu.

Łukasz Wejchert jest przekonany, że przedsiębiorczość dziedziczy się w genach.

– Kiedy obserwowałem swojego ojca, widziałem, jaką ma intuicję. Nigdy nie korzystał za bardzo z internetu, ale czuł, że to ważne medium, rozumiał to i dlatego w sieć zainwestowaliśmy. Dziś widzę po pytaniach moich synów, że mają ciekawe podejście do wielu zagadnień. Interesuje ich, jak działają rozmaite przedsięwzięcia – mówi Łukasz, syn współzałożyciela ITI Jana Wejcherta, dziś właściciel firmy Dirlango inwestującej w start-upy i przedsiębiorstwa działające na styku mediów i nowych technologii, m.in. iTaxi, Justtag czy Netsprint. Łukasz jest ojcem trzech synów, którym nie zamierza narzucać życiowych wyborów.

Choć to Jan Wejchert powszechnie jest uważany za nestora biznesowego rodu, tak naprawdę własne przedsięwzięcia Wejchertowie prowadzili już dwa pokolenia wcześniej. Dziadek Jana Tadeusz (zmarł w 1949 r.) przed wojną miał w Gdańsku firmę Wartrans zajmuj...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA