fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Kosiniak-Kamysz: Są różnice w Koalicji, ale można różnić się pieknie

Fotorzepa/ Michał Kolanko
Jestem w stanie wyobrazić sobie wspólny program Koalicji Europejskiej na wybory do europarlamentu - mówił w TVN24 lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że obecnie Polska w PE jest "czarną owcą w oślej ławce"

Lider PSL, gość "Rozmowy Piaseckiego", pytany był m.in. o reakcje członków swojej partii na przyłączenie się Stronnictwa do Koalicji Europejskiej.

Kosiniak-Kamysz tłumaczył, że wbrew temu, co mówi PiS, nie doszło w PSL do żadnego buntu ani rezygnacji z członkostwa w partii.

- Oprócz lidera Bayer Full, może dwóch osób, raczej z jego rodziny w powiecie płockim, które odeszły z PSL-u, nie ma żadnych odejść czy buntu - mówił Kosiniak-Kamysz dodając, że problemy PSL są raczej kreowane przez PiS, bo tak objawia się "troska" partii rządzącej.

Kosiniak-Kamysz stwierdził, że wejście do KE umożliwi PSL zdobycie nowych wyborców, którzy dotąd nie głosowali na Stronnictwo z powodu utraty głosu na  partię nisko plasująca się w sondażach.

Zdaniem szefa ludowców można wyobrazić sobie wspólny program partii, które wchodzą w skład KE. Jest to przede wszystkim walka o budżet dla Polski, ułatwienie startu młodym, energia odnawialna, jednolite dopłaty w całej UE czy ujednolicenie dopłat rolniczych.

- My wynegocjowaliśmy, jak rządziliśmy i mieliśmy silną reprezentację w Europejskiej Partii Ludowej, z Platformą, największy budżet, 400 miliardów złotych dla Polski z budżetu europejskiego - stwierdził Kosiniak-Kamysz. - Dzisiaj jesteśmy czarną owcą w oślej ławce. My nie chcemy nią być.

Kosiniak-Kamysz skomentował również fakt podpisania przez Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+. Przypomniał, że był to element programu wyborczego obecnego prezydenta Warszawy, ale jego zdaniem był to błąd.

- My już mamy wojnę polityczną polsko-polską, nałożenie na to wojny światopoglądowej nie jest niczym dobrym - ocenił.

Szef PSL "intencjonalnie" popiera "piątkę Kaczyńskiego", ale o żadnej współpracy politycznej  z PiS "nie ma mowy".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA